Katedra Przemysłów Kreatywnych

Seminarium: Wykorzystanie badań okulograficznych w interpretacji i analizie dzieł sztuki

Gorąco polecamy seminarium "Wykorzystanie badań okulograficznych w interpretacji i analizie dzieł sztuki", które odbędzie się 25 listopada w sali konferencyjne w godz. 11.00 - 12.30. Dzięki tym badaniom można dokładnie stwierdzić, na co konkretnie i jak długo, patrzyła dana osoba. Na seminarium dowiemy się, w jaki sposób wykorzystać te urządzenia w interpretacji dzieł sztuki.
 

Badania okulograficzne (z języka angielskiego „eye-tracking”) polegają na rejestracji ruchów gałki ocznej w czasie rzeczywistym i wyznaczaniu kierunku przemieszczania się linii wzroku względem oglądanej sceny. Prelegentem seminarium będzie Łukasz Kędziora, historyk sztuki, doktorant studiów z zakresu nauk o sztuce na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku historia sztuki oraz historia sztuki o specjalności europejskiej turystyki kulturowej

Organizatorem spotkania jest Fundacja Artystyczno - Badawcza om - organizmy i maszyny w kulturze, Pracownia Neuropsychologii i Użyteczności oraz Katedra Przemysłów Kreatywnych WSG.

 

 

Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia