Konferencja „Creative Minds. Nowe drogi polskiego kina”

Razem z pismem „Kultura i Edukacja” – patronem naukowym wydarzenia – zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnej konferencji CREATIVE MINDS. NOWE DROGI POLSKIEGO KINA, która odbędzie się 6-7 marca 2018 r. w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Konferencja jest kontynuacją rozmowy o młodym polskim kinie, którą wywołały w Katedrze Przemysłów Kreatywnych dni CREATIVE MINDS. Celem wydarzenia organizowanego przez Fundację „Gaudeamus” w czerwcu 2017 r., współfinansowanego ze środków Miasta Bydgoszczy, było eksponowanie ciekawych zjawisk i odkrywczych propozycji polskiego kina ostatnich lat. Zachęcamy Państwa do wymiany myśli na temat młodego polskiego kina. Poszukiwania jego znaków szczególnych, ale też głosów indywidualnych. Interesuje nas rozmowa o tematach podejmowanych przez młodych twórców, dialog z mistrzami, ewolucja filmowej poetyki, korespondencja sztuk, świeże zjawiska i filmowe osobowości, a także promocja młodego polskiego kina. Proponowane obszary tematyczne:

  • nowe zjawiska i powracające motywy filmowe
  • młode kino – tożsamość pokolenia
  • korespondencja sztuk
  • kino eksperymentujące z formą
  • autorzy kina polskiego – nowe osobowości
  • w stronę kina gatunków
  • dialog z mistrzami polskiego kina
  • promocja i wspieranie młodego kina

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy: pracowników naukowych różnych dyscyplin, doktorantów i studentów oraz przedstawicieli programów wspierających i organizatorów wydarzeń kulturalnych promujących kino polskie. Tematy wraz z abstraktem i biogramem (1200-1500 znaków) prosimy przesyłać do 26 stycznia na adres: creative.minds@byd.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Patronem konferencji jest pismo naukowe „Kultura i Edukacja”. Artykuły, które pomyślnie przejdą etap recenzji, zostaną opublikowane, a ich autorzy uzyskają 12 punktów MNiSW.

Uprzejmie prosimy o przesłanie wiadomości do wszystkich zainteresowanych. W razie pytań i wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

Organizator:

Patronat naukowy:

 

fot. Łukasz Ułanowski<< powróć do listy aktualności